Křovinovo nám. 9/12
193 00 Praha 9, Horní Počernice

DVB-T2

DVB-T2 je nová generace digitálního vysílání, modernější nástupce současného pozemského digitálního televizního vysílání DVB-T. Umožňuje do jedné vysílací sítě umístit více televizních programů, dokonce i ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a dosáhnout celostátního pokrytí s menším počtem frekvencí, než je tomu nyní.

Po roce 2020 bude možné na klasickou anténu naladit pouze televizní vysílání ve standardu DVB-T2. Stejným procesem projdou všechny evropské státy, přičemž některé ho dokonce urychlují. Například Německo přejde plně na DVB-T2 již od roku 2019, Slovensko spustilo první celoplošnou síť DVB-T2 dokonce již v létě 2016. Diváci, jimž vyhovuje současné vysílání ve standardu DVB-T a nechtějí si hned po spuštění přechodových sítí DVB-T2 pořizovat nové přijímače, mohou až do roku 2020 využívat stávajících sítí DVB-T a přechod na novou technologii řešit až těsně před vypínáním.

http://www.dvbt2overeno.cz/ – zde najdete i aktuální informace k plánovanému harmonogramu pokrytí.

K naprostému přechododu na DVB-T2 dojde až v roce 2020, do té doby je dostatek času připravit anténní systém i samotný televizor na tuto změnu.

Obraťte se na firmu HLAVICA elektropráce a získáte bezproblémový profesionální servis a na Vás bude jen úžít si zážitek z kvalitního obrazu ve vysokém rozlišení.

Již dnes připravujeme anténní systémy bytových domů i ostatních zájemců.